SR151C103MAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 980
In Stock: 35
Similar
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C103MAR
DigiKey Part Number
SR151C103MAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C103MAR
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)