SR151C103JAR
DigiKey Part Number
478-SR151C103JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C103JAR
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)