SA305C683MARC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
KEMET
0.068 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA305C683MARC
DigiKey Part Number
SA305C683MARC-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA305C683MARC
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA305C683MARC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Tolerance
±20%