SA205C333KAC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Upgrade
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA205C333KAC
DigiKey Part Number
SA205C333KAC-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA205C333KAC
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA205C333KAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%