MA205C333KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
MA205C333KAA
DigiKey Part Number
MA205C333KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA205C333KAA
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Tolerance
±10%