LD035C471KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 10.024
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
Similar
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
LD035C471KAB2A
DigiKey Part Number
LD035C471KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD035C471KAB2A
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD035C471KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)