KGM32ECG1E103FU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 15.292
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG1E103FU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG1E103FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG1E103FU
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG1E103FU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)