KGM31TCG2H681KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 8.815
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 78
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
680 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31TCG2H681KU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG2H681KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG2H681KU
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TCG2H681KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)