KGM31HR71H474ML is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2.955
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
TDK
Taiyo Yuden
0.47 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31HR71H474ML
DigiKey Part Number
478-KGM31HR71H474MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31HR71H474ML
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)