KGM31HR51C106ML is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2.965
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
In Stock: 740
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
10 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
KGM31HR51C106ML
DigiKey Part Number
478-KGM31HR51C106MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31HR51C106ML
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31HR51C106ML Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)