KGM31DR72D183JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
0.018 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31DR72D183JU
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72D183JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DR72D183JU
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31DR72D183JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)