KGM31DR72D103KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 27.645
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 48
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 29.319
Direct
YAGEO
Upgrade
KEMET
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31DR72D103KL
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72D103KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DR72D103KL
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31DR72D103KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)