KGM21BCG1H331FM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 12.614
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 6.236
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
330 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1H331FM
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1H331FMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1H331FM
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1H331FM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)