22257C104KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 890
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 925
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 505
Similar
KEMET
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Ceramic 2225
22257C104KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM56DR72H104KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22257C104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
22257C104KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)