22251C105KAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 351
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 3.032
Upgrade
KEMET
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
22251C105KAT1A
DigiKey Part Number
22251C105KAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22251C105KAT1A
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)