22251C104KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Knowles Syfer
Knowles Syfer
In Stock: 925
KEMET
In Stock: 505
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
22251C104KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM56DR72A104KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22251C104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)