1812HC222KATBE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 82
Direct
Vishay Vitramon
2200 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
1812HC222KATBE
DigiKey Part Number
1812HC222KATBE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812HC222KATBE
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812HC222KATBE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)