0805PC102KAT1A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3.460
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
TDK
In Stock: 578
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Upgrade
Knowles Novacap
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 738
1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)