08055A220JAQ2A is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 670
Datasheet
Upgrade
In Stock: 613
In Stock: 1.570
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08055A220JAQ2A
DigiKey Part Number
08055A220JAQ2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08055A220JAQ2A
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08055A220JAQ2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)