LD051A220JAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
LD051A220JAB2A
DigiKey Part Number
LD051A220JAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD051A220JAB2A
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD051A220JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)