08051C391JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4.429
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
390 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
08051C391JAT2A
DigiKey Part Number
08051C391JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C391JAT2A
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
08051C391JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)