06031C181JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 8.393
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
KEMET
180 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06031C181JAT2A
DigiKey Part Number
06031C181JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C181JAT2A
Description
CAP CER 180PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031C181JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)