04025C821KAT2A
DigiKey Part Number
478-1100-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1100-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1100-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C821KAT2A
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
04025C821KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)