04025C272KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 144.984
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 21.200
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
2700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
04025C272KAT4A
DigiKey Part Number
04025C272KAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C272KAT4A
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025C272KAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)