1206J5000681JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Upgrade
KEMET
KEMET
680 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J5000681JXT
DigiKey Part Number
1206J5000681JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J5000681JXT
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J5000681JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)