1206J2500333MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Direct
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
0.033 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J2500333MXT
DigiKey Part Number
1206J2500333MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J2500333MXT
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J2500333MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)