0805J0630182JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
TDK
1800 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805J0630182JAT
DigiKey Part Number
0805J0630182JAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J0630182JAT
Description
CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J0630182JAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)