OESA-75-2-7
DigiKey Part Number
226-1154-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OESA-75-2-7
Description
KNOB KNURLED W/SKRT 0.236" METAL
Detailed Description
Knurled, Diamond Knob 0.236" (6.00mm) Shaft with Arrow on Top Metal Black Gloss
Category
Diameter
0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Height
0.625" (15.88mm)
Series
Indicator
Arrow on Top
Color
Black Gloss
Shaft Size
0.236" (6.00mm)
Additional Resources
In-Stock: 17
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
In-Stock: 0
In-Stock: 0