OESA-75-1-7
DigiKey Part Number
226-2154-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OESA-75-1-7
Description
KNOB KNURLED W/SKRT 0.236" METAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Knurled, Diamond Knob 0.236" (6.00mm) Shaft with Arrow on Top Metal Clear Gloss
Category
Diameter
0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Manufacturer
Kilo International
Height
0.625" (15.88mm)
Series
Indicator
Arrow on Top
Packaging
Bulk
Material
Metal
Part Status
Active
Color
Clear Gloss
Style
Cylindrical with Skirt
Features
6-32 Set Screw
Type
Knurled, Diamond
Base Product Number
Shaft Size
0.236" (6.00mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.110.95000kr.110.95
5kr.96.36800kr.481.84
20kr.86.50000kr.1,730.00
40kr.82.33125kr.3,293.25
60kr.80.09850kr.4,805.91
100kr.77.48180kr.7,748.18
260kr.73.12069kr.19,011.38
500kr.70.49130kr.35,245.65
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 17
In-Stock: 0