T521D336M025ATE0607652 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 10.166
Datasheet
In Stock: 490
Panasonic Industry
Panasonic Industry
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 190
Image for T521D336M025ATE0607652 is not available
T521D336M025ATE0607652
DigiKey Part Number
399-T521D336M025ATE0607652TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D336M025ATE0607652
Description
33.0UF 25.0V
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
33 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
25 V