T520X687M004ATE0157280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 6.900
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 15mOhm @ 100kHz
T520X687M004ATE0157280
DigiKey Part Number
T520X687M004ATE0157280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520X687M004ATE0157280
Description
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520X687M004ATE0157280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
4 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 100kHz