T495B226K016ATE600 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1.883
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 3
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Vishay Sprague
Upgrade
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric) 600mOhm