R75IF23304000J is out of stock and can be placed on backorder.
KEMET
In Stock: 1.016
KEMET
In Stock: 3
Datasheet
In Stock: 0
WIMA
WIMA
0.033 µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R75IF23304000J
DigiKey Part Number
399-18287-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75IF23304000J
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
R75IF23304000J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Applications
Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC
250V