R60EF4100DQ6AJ is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 2.471
WIMA
In Stock: 853
1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
R60EF4100DQ6AJ
DigiKey Part Number
399-R60EF4100DQ6AJTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R60EF4100DQ6AJ
Description
CAP FILM AUTOMOTIVE
Detailed Description
EDA/CAD Models
R60EF4100DQ6AJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V