MKS4D041003F00JJ00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 853
Image for MKS4D041003F00JJ00 is not available
MKS4D041003F00JJ00
DigiKey Part Number
1928-MKS4D041003F00JJ00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4D041003F00JJ00
Description
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Detailed Description
1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V