CBR06C330FAGAC
DigiKey Part Number
399-8846-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8846-1-ND - Cut Tape (CT)
399-8846-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR06C330FAGAC
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CBR06C330FAGAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)