C907U222MYVDBAWL20 is Obsolete and no longer manufactured.
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U222MYVDBAWL20
DigiKey Part Number
C907U222MYVDBAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U222MYVDBAWL20
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U222MYVDBAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)