C2220X224K2RACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 760
TDK
In Stock: 703
0.22 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C2220X224K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C2220X224K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220X224K2RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220X224K2RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X224K2RACTU
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220X224K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)