2220Y2000224KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 760
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
0.22 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220Y2000224KXT
DigiKey Part Number
2220Y2000224KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y2000224KXT
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y2000224KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)