C1210X154K1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
0.15 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210X154K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X154K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X154K1RACTU
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X154K1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)