C1210C226M8RAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 642
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3.413
Datasheet
In Stock: 0
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C226M8RAL
DigiKey Part Number
399-C1210C226M8RAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C226M8RAL
Description
22.0UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)