C1210C154J5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2.002
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
YAGEO
KYOCERA AVX
0.15 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C154J5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C154J5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C154J5RACTU
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C154J5RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)