C1206C684J5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
0.68 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C684J5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C684J5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C684J5RACTU
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C684J5RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)