C1206C155K3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-15793-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15793-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15793-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C155K3RACAUTO
Description
CAP CER 1.5UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C155K3RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)