C0603C683K3RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 10.586
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 26.436
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
YAGEO
TDK
In Stock: 871
Murata Electronics
0.068 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C683K3RALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C683K3RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C683K3RALTU
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C683K3RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)