HC49USM-FF5F18-7.3728MHZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HC49USM-FF5F18-7.3728MHZ |
Description | CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7.3728 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 7.3728 MHz | Size / Dimension 0.449" L x 0.186" W (11.40mm x 4.73mm) |
Frequency Stability ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm |