ABLS3-7.3728MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
535-10844-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10844-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10844-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS3-7.3728MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
Detailed Description
7.3728 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS3-7.3728MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
7.3728 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm