B82790C0475N265
DigiKey Part Number
495-4415-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4415-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4415-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82790C0475N265
Description
CMC 4.7MH 200MA 2LN SMD
Detailed Description
4.7 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200mA DCR 510mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82790C0475N265 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
510mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.205" (5.20mm)
Inductance @ Frequency
4.7 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
200mA