B82790C0225N265
DigiKey Part Number
495-5755-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5755-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5755-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82790C0225N265
Description
CMC 2.2MH 400MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 400mA DCR 400mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82790C0225N265 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.205" (5.20mm)
Inductance @ Frequency
2.2 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
400mA