B32912B3154M000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 32
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 3.600
Parametric Equivalent
0.15 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32912B3154M000
DigiKey Part Number
495-3244-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912B3154M000
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32912B3154M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
760V